Lejlighed i Berlin - en god investering

Projekter

Saneringsprojekter og nybyggeri i Berlin - køb din lejlighed hos Berlinmægleren

The Charleston

Tiergarten
3 - 6
129,29 m² - 319,01 m²
599.000 - 2.199.000 €
4.481 - 6.893 € / m²

 

The Charleston er omgivet af imponerende naboer heriblandt kulturforum, det nye nationalgaleri, Brandenburger Tor og "Siegessäule". Potsdamer Platz tager venligt imod sine besøgende med biografer, restauranter og mere end 200 butikker og afstanden til de to berømte shoppingadresser Friedrichstra?e og Kurfürstendamm er ligeledes meget overskuelig. Her befinder man sig centralt i Berlins avantgarde i en verden af galerier, momumenter, museer, luksushoteller og stjernerestauranter.
The Charleston er forbundet med et 4-stjerne hotel og der er adgang til et ca. 3000 m² stort fitnesscenter med pool, whirlpool, sauna og solarier. Næsten alle ønsker kan opfyldes af receptionen fra det tilstødende hotel hvorfra f.x. morgenmaden og middagen kan bestilles. Fra den repræsentative lobby i natursten og træ, via elevatoren til lejlighederne er alle materialer i højeste klasse og forarbejdningen mesterlig. Lejlighederne er udstyret med flotte trægulve og eksklusiv flisebelægning i køkken, badeværelser samt gæstebadeværelser.

Der kan vælges mellem flere forskellige lejlighedstyper heriblandt klassiske etage-plantegninger samt lukseriøse penthouselejligheder. Loftshøjden er op til 3 meter og lejlighedernes indretning med brede indgange, balkoner, terrasser, gæste-wc?er og lysindfald understreger ejendommens klasse. De fuldt udrustede og rummelige køkkener bliver let midtpunktet for gode gastronomiske og sociale oplevelser. Alle rum har internet-, telefon- og fjernsyns-forbindelse og sikrer dermed den fulde frihed. Sikkerheden er i top og indbrudsrisikoen i bund med dørmand, indgangskontrol, video-dørtelefon samt overvågning af parkeringskælder.
Besigtigelse er mulig efter aftale.

Data

 

tilbage

18.05.2012